برای مشاهده دوره های آموزشی کلیک کنید
هنر بابلیان
| همه چیز درباره نقاشی | | 3 سال پیش

هنر بابلیان

چند قرن بعد از سومریها، در بین النهرین مجددا شهرهایی به وجود آمد که در جوار هم به طور مستقل اداره می شدند، یکی از این شهرها بابل بود. بعد ها " حمورابی ها "، یکی از قدرتمند ترین پادشاهان بابل، توانست تمامی این سرزمین ها را تحت یک حکومت مرکزی واحد گرد هم بیاورد. 

همیشه نام بابل و حکومت بابلیان با نام " حمورابی " همراه است. او که سعی کرد تا به اوضاع نابسامان بین النهرین سامان بخشد نهایتا توانست با وضع اولین قوانین مدون و مکتوب به گوشه ای از این امور بپردازد. این قوانین بر روی سنگی از جنس « بازالت » و با تصویر پادشاه به همراه خدای " شاماش " و 282 ماده ی قانونی کنده کاری شده است. 

این لوحه از کاوش های دمرگان در تپه ی « ارگ شوش » در سال 1902 میلادی کشف و به موزه ی لوور فرانسه فرستاده شد. " شوتروک ناهوته " پادشاه ایلامی این اثر را به همراه آثار ارزنده ی دیگری در حدود 1160 ق.م طی جنگ به غنیمت گرفته و به شوش می آورد. در این لوحه حمورابی در مقابل خدای " شاماش" قرار دارد. اشکالی مثل شکل خلاصه شده ی زیگورات در زیر پای خدای خورشید، میله و وریسمان ( سمبل عدالت ) دیده می شود . این لوح متعلق به 1700 ق.م است. 

ثبت نظر
لیست نظرات کاربران


مطالب مرتبط


تکنیک کلاژ

تکنیک کلاژ

کلاژ (تکه چسبانی) شیوه‌اى است که در آن نه تنها عکس بلکه مصالح مختلفى از قبیل مقوا، بریده روزنامه، پارچه، عکس، اشیاء و غیره روى سطح بوم یا هر زمینه ی دیگر چسبانده مى‌شود و یک ترکیب‌بندى ایجاد مى‌کند.

دلایل و مزایای استفاده از هنر درمانی

دلایل و مزایای استفاده از هنر درمانی

با استفاده از هنردرمانی می‌توان به بهبود روحی و عاطفی بیمار کمک کرد. هنردرمانی باعث کاهش تنش و استرس می‌شود و به خود درمانی کمک شایانی می‌کند.

آموزش طراحی بینی

آموزش طراحی بینی

کسانی که می خواهند آموزش طراحی بینی و صورت یاد بگیرند بایستی اصولی و گام به گام پیش بروند. آموزش طراحی بینی نیز در سری آموزش های طراحی چهره قرار دارد.