برای مشاهده دوره های آموزشی کلیک کنید
نمایشگاهی از تاثیر انفجار بیروت بر هنر
| همه چیز درباره نقاشی | | 1 ماه پیش

نمایشگاهی از تاثیر انفجار بیروت بر هنر

نمایشگاهی از تاثیر انفجار بیروت بر هنر

 

نمایشگاهی در لبنان، نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی که بر اثر انفجار بندر بیروت صدمه دیده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، انفجار چهارم «اوت» در «بیروت» بخش اعظمی از مناطق شرقی اطراف بندر این شهر را ویران کرد. بر اثر این انفجار موزه‌ها و گالری‌هایی که برخی از مشهورترین آثار هنری لبنان را به نمایش گذاشته بودند نیز دچار آسیب شدند.

حالا یک نمایشگاه هنری در این شهر بی‌آنکه آثار هنری آسیب‌دیده را مرمت کرده باشد تابلوهای نقاشی که خراشیده شده‌اند یا مجسمه‌هایی که بر اثر انفجار سال گذشته ترک برداشته‌اند را به نمایش گذاشته است.

در بخش ورودی تابلو نقاشی قرن هفدهمی «گیدو رنی» نقاش ایتالیایی که آسیب دیده است نصب شده است. در نزدیکی آن یک لوستر شکسته در همان نقطه‌ای که در لحظه انفجار از سقف افتاده بود قرار دارد. آینه‌ها ترک خورده‌اند و نقاشی‌ها خراش برداشته‌اند؛ اینجا محل برگزاری نمایشگاه «هنر زخمی‌شده» است.

نمایشگاه «هنر زخمی‌شده» که مجموعه‌ای از آثار هنری که بر اثر انفجار ماه «اوت» آسیب دیده‌اند را شامل می‌شود از ماه جاری در موزه «Villa Audi» که بر اثر این انفجار به شدت آسیب دیده بود برگزار شده است و تا ۱۶ ژانویه ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه علاوه بر آثار آسیب دیده آثار هنری که از زمان انفجار تاکنون خلق شده‌اند نیز به نمایش گذاشته شده است.

 


مطالب مرتبط


ابزار اثرگذار در نقاشی گواش

ابزار اثرگذار در نقاشی گواش

معرفی وسایل مورد نیاز در نقاشی گواش

هنر مصر

هنر مصر

تاریخ هنر مصر، به شیوه رایج در مصر باستان به تاریخ چندین سلسله یا خاندانهایی از فرمانروایان این کشور تقسیم می شود ، که اندکی پیش از 3000 سال پیش از میلاد و با سلسله ی یکم آغاز می شود.

هنر بابلیان

هنر بابلیان

چند قرن بعد از سومریها، در بین النهرین مجددا شهرهایی به وجود آمد که در جوار هم به طور مستقل اداره می شدند، یکی از این شهرها بابل بود.