برای مشاهده دوره های آموزشی کلیک کنید
رقمی عجیب برای خرید نقاشی تن تن
| همه چیز درباره نقاشی | | 3 سال پیش

رقمی عجیب برای خرید نقاشی تن تن

نقاشی روی جلد اولین سری از کتابهای « تن تن »، 1.12 میلیون دلار به فروش رسید. «هرژه» تصویرگر سرشناس بلژیکی «‌تن تن» را در این تصویر روی کنده درختی در حال ساختن یک هواپیمای چوبی به تصویر کشیده است. این تصویر مربوط به قسمتی از داستان است که هواپیمای «‌تن تن» پس از یک فرود خطرناک و سخت با صدمات جدی مواجه می‌شود. تن تن داستان خبرنگار جوان و ماجراجویی است که در قرن بیست میلادی توسط هرژه نویسنده ی بلژیکی نوشته شد. موزه ی «هرژه» در بلژیک بیشتر تصاویر قدیمی منتشرشده بر روی جلد کتاب‌های «‌تن تن» را به نمایش گذاشته است. 

تصویر مربوطه، قدیمی‌ترین تصویر خلق شده از سری داستان‌های مربوط به «‌ تن تن » است که توسط "‌ هرژه " امضا شده و در دالاس به فروش رسیده است. « هرژه » به‌صورت آکادمیک هنر را فرا نگرفته بود، اما پس از ترک مدرسه، ابتدا به‌عنوان یک گرافیست شروع به کار کرد و به‌دنبال آن از سال ۱۹۲۹ تا هنگام مرگ در سال ۱۹۸۳ به خلق "ماجراهای تن‌تن" مشغول شد.

این نویسنده بلژیکی در سوم مارس ۱۹۸۳ در بروکسل بلژیک از دنیا رفت و با مرگش، آخرین کتاب تن‌تن به نام "تن‌تن و هنر الفبا" ناتمام ماند.
 

ثبت نظر
لیست نظرات کاربران


مطالب مرتبط


تفاوت نقاشی و طراحی

تفاوت نقاشی و طراحی

سیاه قلم, نقاشی است یا طراحی؟ در اینجا توجه شما را به تعریف این تکنیک با نمایش نمونه کارهای طراحی و نقاشی جلب مینماییم.

رامبرانت وان رین ؛ مهره ی طلایی هلندی

رامبرانت وان رین ؛ مهره ی طلایی هلندی

رامبرانت وان رین در 15 ژوئیه سال 1606 میلادی در شهر لیدن به دنیا آمد. نماینده بارز مکتب و سبک نقاشی هلندی و استاد سایه و روشن در نقاشی است. رامبراند پسر آسیابانی از مردم لیدن بود.

تکنیک پاستل

تکنیک پاستل

پاستل از رنگدانه های پودری مخلوط درست شده است و با مقداری چسب به صورت لوله های مکعبی حالت داده شده اند. آنها خشک هستند و می توانند به هر صورتی استفاده شوند.